reklam alanı

Gebelikte Sağlık

Site : Gebelikte Sağlık
Açıklama

Hamilelik zoru bir yolculuktur ve bu zorlu yolculuğu keyifli hale getirmek sizin elinizdedir. Eğer etrafınızda stres olmanıza yol açan bazı nedenler var ise bunları en kısa sürede hayatınızdan çıkarmaya bakmalısınız çünkü sizin kendinizi iyi hissetmeniz bebeğiniz için de çok önemlidir. Ne hissederseniz ve ne yaşarsanız aynı şekilde bebeğiniz de onu yaşayacaktır. Bu yüzden hamilelik boyunca mutlu olmaya ve rahat etmeye bakmalısınız. Eğer gebeliğiniz boyunca kendinizi daha huzurlu ve mutlu eden işlerle uğraşırsanız mutlu bir bebek doğuracağınızdan emin olabilirsiniz.

Peki hamilelikte kendinizi daha iyi hissetmenin yolları nelerdir? Hamileliğin ilk ayları bulantı ve kusmalar yüzünden pek iç açıcı olmayabilir ama emin olabilirsiniz ki bunlar geçici oluşumlardır. Özellikle de bebeğiniz hareketlenmeye başladığı zaman sizi erk edecek olan kusma ve baş dönmeleriniz eğer dayanılmaz halde ise doktorunuzdan mutlaka bulantı giderici hapınızı almalısınız. Ayrıca bu dönemde biraz daha tuzlu gıdalar ve nane limon gibi mide bastırıcı kürler kullanabilirsiniz.

Ayrıca bol bol uyumaktan çekinmeyin çünkü bebeğiniz daha ilk aylarda sizin tüm enerjinizi emerek yorgun düşürecektir. Halsiz kalmayı beklemeden önce ufak tefek şekerlemeler yaparak kendinizi şımartabilirsiniz. Klasik müziğin hem ruhunuzu dinlendirmesi hem de bebeğinizi huzurlu kılması artık bilinen bir gerçektir. Bu yüzden de gebeliğiniz boyunca klasik müzik dinlemenizi tavsiye ederiz. Kendinizi yorgun ve ağrılı hissetmeniz gayet normal olacaktır ve banyo yapmak da dahil olmak üzere birçok işe erinebilirsiniz. Fakat özellikle de karnınız büyüdükçe ağrıyan kaslarınıza yada sırtınıza iyi gelecek olan ılık bir duşun verdiği keyfi hiçbir şey vermeyecektir. Bu yüzden de sıcak olmamasına dikkat ederek güzel bir duş alıp uyumak tüm stresinizi ve ağrınızı alarak size keyif verecektir.


Alexa

Sitemizdeki Giriş Kayıtları 621

Yararlı Linkler

Ücretsiz Link ekle
bedava link ekle