reklam alanı

Gameinstan | Oyun ve Sosyal Medya Haberleri

Site : Gameinstan | Oyun ve Sosyal Medya Haberleri
Açıklama

Oyun Haberleri Teknoloji birçok alanda yenilik getirdiği gibi oynadığımız oyunlarda yenilikler getirdi. Oynadığımız birçok oyun küreselleşme ile birlikte farklı boyutlara geldi. İnanlar sınır tanımadan birbirleri ile sanal ortamda rekabete giriyor. Bu rekabetler artık günümüzde haber niteliği taşımaktadır. Oyun haberleri sosyal medya hesaplarımızda sürekli karşımıza çıkmaktadır. Severek oynadığımız oyunlar pubg ve fortnite gibi küresel rekabet ile birlikte sürekli yeniliklerle haber olmaktadır.

Sezonluk yarışlar, ödüllü yarışmalar haber olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunların bu kadar önemli hale gelmesi şüphesiz ki iktisadi kazançlardır. Büyük bir sektör halini alan oyunlar bugün ciddi bir kazanç halini almaktadır. Oyunlar günümüzde sadece yazılımcılar tarafından ticari bir kazanç sağlamıyor aynı zamanda oyunu oynayan oyuncular için de bir kazançtır. Oyuncular aldıkları puanlar ve ilerledikleri seviyelerle kazançlar elde edebildikleri gibi hesaplarını başka oyunculara satarak da kazanç elde edebilirler. Bu kazançları elde etmek için oyunları ve oyunlarla ilgili haberleri iyi takip etmeleri gerekmektedir.

Bu sayede daha verimli bir bilgi birikimine sahip olabilmektedirler. Sosyal Medya Haberleri Yasama, yargı ve yürütme sosyal yaşamda en güçlü üç temel güçtür. Bunların yanında dördüncü güç medya gelmektedir. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte medya artık en güçlü konuma gelmiştir. Teknoloji ve internetin gelişimi yazılı ve basılı yayının önünü kesmiş olmasına rağmen insanların bir araya geleceği platformlar yapılmış ve sosyal medya doğmuştur.

Soysal medyanın doğması ile birlikte haberleşme artık anlık yayılmaya başladı. Kimse eskisi gibi akşam tv haberlerini beklemiyor, sabah gazete bayilerinde gazete almıyor ve radyo kanallarında haber frekansları aramıyor. Elinde akıllı cihazıyla üye olduğu sosyal platform sayesinde her türlü habere anlık olarak ulaşabiliyor. Son zamanlarda siyasilerin ve ülkelerdeki önemli insanların bu platformlarda yer alması haber alma kolaylığı basılı ve yazılı organları da bu platforma çekmiştir. Sosyal medya haberleri her ne kadar hızlı yayılıyorsa haberin doğruluğu ve yanlışlığı da bir o kadar kesin olmayabiliyor. Bundan dolayı insanların haber alama özgürlüğünü yanında çok dikkatli olması gerekir. Manipülasyon haberlerin çok yapıldığı bu platformlarda mutlaka haber kaynaklarını teyit etmesi gerekmektedir.


Alexa

Sitemizdeki Giriş Kayıtları 630
Kategori Haber Siteleri

Yararlı Linkler

Ücretsiz Link ekle
bedava link ekle