reklam alanı

Botulinum toksin (Botoks, Dysport) tedavisi ankara , kırışıklık tedavisi ankara

Site : Botulinum toksin (Botoks, Dysport) tedavisi ankara , kırışıklık tedavisi ankara
Açıklama

Botulinum Toksin ile Kırışıklık Tedavisi Botulinum toksin ” Clostridium Botulinum “isimli bakteriden üretilmiş aminoasit içeriğine sahip bir proteindir. Etkisi kas kontraksyonunu azaltarak mimik kaslarına bağlı gelişen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır.

Yüz Bölgesinde Hangi Kırışıklıklar Botulinum Toksin ile Azaltılabilir?

Yüzdeki kırışıklık ve çizgiler dinamik ve stabil olmak üzere ikiye ayrılır. Botulinum toksin genel olarak alın, kaş arası, göz çevresindeki çizgiler ve daha az etkili olmakla birlikte dudak çevresi ve boyun bölgesindeki enine çizgilerde kullanılmaktadır.

Botulinum Toksin Yaptırmaya Devam Edilmezse Kırışıklıklar Kötüye Gider mi ?

Botulinum toksin etkisi başladıktan sonra kaslar deriyi bükmeye devam etmeyeceğinden kırışıklıklar bu süre içerisinde derinleşmeyecektir. Sonradan Botulinum toksin uygulamasına devam edilmemesinin herhangi bir zararı olmayacaktır.

Botulinum Toksin’in Etkisi Ne Zaman Bitecektir ?

Botulinum toksin kırışıklık tedavisinde 4-6 ay arasında etkili olduğu bilinmektedir. Bu sürenin sonunda uygulama tamamen isteğe bağlı tekrarlanabilir.

Botulinum Toksin ile Kırışıklık Tedavisinin Riskleri Nelerdir ?

Mimik kaslarının tamamen sabitlenmesine Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi uygulanması sonucu yüzün ifadesiz bir görüntü alması, kaşların aşırı kalkması en çok şikayet edilen ve istenmeyen riskler arasındadır. Botulinum toksin dozunun kas gücüne ve kişinin yüz anatomisine göre dozların ve uygulama noktalarının belirlenmesi, istenmeyen etkilerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece kaşa arası botulinum toxin (Dysport/Botox) uygulaması yapılabilir mi?

Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum toksin (Dysport/ Botox) uygulamaları yeterli olacaktır. Düzenli uygulamalar ile kaş arası çizgisinin derinliği yumuşayacak ve iyileşecektir. Botulinum Toksin ile ilgili diğer uygulamalarımız için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. Botulinum Toksin İle Terleme Tedavisi Botulinum Toksin İle Migren Tedavisi


Alexa

Sitemizdeki Giriş Kayıtları 616

Yararlı Linkler

Ücretsiz Link ekle
bedava link ekle